Zarząd

M. Komorowski
Mateusz Komorowski

Fundator, Prezes Fundacji

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Prawnik oraz politolog - absolwent Wydziału Prawa i Administracji UW oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW w ramach Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego (dyplomy z wyróżnieniem). Aktualnie pracuje nad rozprawą doktorską.

Od najmłodszych lat zaangażowany w działalność społeczną. Poseł, a później Marszałek Sejmu Dzieci i Młodzieży. Następnie Przewodniczący Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Jeden z inicjatorów utworzenia Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych. Przez wiele lat zaangażowany w organizację Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. Działał również w Radzie Fundacji Banku Ochrony Środowiska.

Uczestnik wielu zagranicznych programów, staży i wizyt studyjnych, m.in. w: USA, Meksyku, Japonii, Australii, Holandii, Niemczech, Rosji, Wielkiej Brytanii, Indonezji, Azerbejdżanie, Gambii czy Brukseli. Jest m.in. stypendystą: Departamentu Stanu USA (International Visitor Leadership Program), Światowej Federacji Młodych Liderów i Przedsiębiorców (PCY Program) oraz Fundacji Konrada Adenauera (Summer School Berlin). Uczestniczył w trzyletnim, międzynarodowym programie Academia in Public Discourse Poland - Russia. Odbył także staż w biurze Posła i Ministra Obrony Narodowej Wielkiej Brytanii. Reprezentował ponadto wielokrotnie Polskę na arenie międzynarodowej, np. na Europejskim Szczycie Młodzieży w Niemczech, we Francji, a także na Ukrainie.

Brał aktywny udział w licznych krajowych projektach jak m.in. Akademia Służby Publicznej pod patronatem Prezydenta RP, Akademia Polityczna Fundacji Konrada Adenauera w Polsce, Club of Gdańsk (spotkanie polskich i rosyjskich młodych liderów), Forum Młodych w Gdańsku oraz Idee Nowego Wieku (cykl debat środowisk ideowych i liderów nowego pokolenia organizowanych z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta RP).

Osiągał wielokrotnie sukcesy naukowe, m.in.: Laureat Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, Laureat Olimpiady Losy Polaków na Wschodzie po 17 IX 1939 r. oraz Laureat Ogólnopolskiego Konkursu „Know America”. Zdobywca Międzynarodowego Certyfikatu International Honorable Mention in the WYP 2005 Physics Talent Search. Nagrodzony przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Edukacji Narodowej i Prezydenta Miasta Koszalina, poprzez stypendium za szczególne osiągnięcia naukowe i społeczne. Za całokształt dotychczasowej pracy społecznej otrzymał dyplom uznania od Centrum Edukacji Obywatelskiej za zaangażowaną współpracę oraz twórczy wkład w budowanie społeczeństwa obywatelskiego. W 2009 roku otrzymał tytuł „Nieprzeciętny 2008” w ogólnopolskim plebiscycie Polskiego Radia Euro.


Maciej Pisz


Maciej Pisz

Wiceprezes Fundacji

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Doktorant w Katedrze Prawa Konstytucyjnego Wydziału Prawa i Administracji UW oraz aplikant adwokacki przy Izbie Adwokackiej w Warszawie. Ukończył prawo i nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim (dyplomy z wyróżnieniem). Jest prawnikiem w jednej z renomowanych kancelarii prawniczych. Aktywnie uczestniczy w wielu przedsięwzięciach i wydarzeniach naukowych, łącząc to z działalnością społeczną i zawodową. Laureat różnych olimpiad i konkursów, m.in. Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka, Olimpiady Języka Polskiego. Referent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji z zakresu nauk prawnych. Jest autorem ponad dwudziestu publikacji naukowych z obszaru prawa konstytucyjnego, europejskiego oraz administracyjnego. Autor publikacji książkowej z zakresu prawa konstytucyjnego: M. Pisz P. Ochmann R. Piotrowski (red.), Prawo konstytucyjne. Kompendium, wyd. C.H. Beck, Warszawa 2014. Od wielu lat bierze udział w różnych projektach – uczestniczył m.in. w symulacji obrad Rady Unii Europejskiej przeprowadzonej w siedzibie Rady w Brukseli oraz w projekcie ,,The 2013 National Model United Nations New York Conference” zorganizowanym w Nowym Jorku przez ,,The National Collegiate Conference Association”. Uczestnik kilku programów badawczych, w tym międzynarodowego programu ,,Academia in Public Discourse Poland-Russia” Za swoją działalność naukową otrzymał liczne stypendia i wyróżnienia. Jest m.in. trzykrotnym stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.


Maciej Gorgol


Maciej Gorgol

Sekretarz Fundacji

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Unwiersytetu Warszawskiego (dyplom z wyróżnieniem) oraz aplikant adwokacki przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Studiował również na Uniwersytecie w Zurychu, w Szkole Prawa Niemieckiego WPiA UW oraz w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Współpracownik jednej z międzynarodowych kancelarii prawnych w Warszawie.

Reprezentant Polski oraz trener polskich drużyn uniwersyteckich w międzynarodowych konkursach prawnych - Stany Zjednoczone, Hong Kong, kraje europejskie (Niemcy, Austria, Portugalia). Uczestnik młodzieżowych inicjatyw unijnych w Warszawie oraz Brukseli. Laureat nagrody „2nd place honoroble mention advocate“ w ramach Vth Foreign Direct Investment Moot Court Competition (Boston, 2012). Stypendysta Rektora UW oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kilkukrotny laureat i finalista ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych z zakresu nauk humanistycznych oraz laureat konkursów językowych w trakcie edukacji szkolnej. Poza obszarami zawodowymi, swoje zainteresowani skupia na współczesnych wyzwaniach społecznych w dobie globalizacji, filozofii oraz psychologii.


Łukasz Kołtunowicz


Łukasz Kołtunowicz

Członek Zarządu

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Reżyser i operator filmowy. Producent spotów reklamowych. Poeta i filozof.

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz Wydziału Filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2006 – 2008 występował w Teatrze Staromiejskim. Współzałożyciel studia filmowego Two Towers. Obecnie współpracuje z Platige Image, szwedzkim Film Gate oraz jednym z największych holdingów reklamowych Dentsu Aegis Network. Twórca filmów promocyjnych dla TVP i Polsat. Autor reklam m.im.: dla Hennessy Artistry, Hewlett-Packard, Vistula-Wólczanka, Radio Zet, Mazda, Kasy Stefczyka, teledysków dla Ani Dąbrowskiej, Edyty Górniak, FEEL, Andrzeja Piasecznego i Natalii Kukulskiej.


Aleksandra Papierzańska
Aleksandra Papierzańska

Członek Zarządu

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  

Absolwentka architektury i urbanistyki. Uczestniczyła w wielu seminariach, warsztatach i szkoleniach z zakresu architektury. Odbywała staże i praktyki w biurach projektowych - obecnie pracownik jednej z warszawskich pracowni architektonicznych. Od wielu lat zaangażowana także w działalność społeczną m.in. jedna z założycieli Stowarzyszenia Pro Natura. Członkini kilku organizacji pozarządowych. Wolontariuszka Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film. Interesuje się sztuką, architekturą, grafiką i rysunkiem. W Fundacji odpowiada za promocję, marketing oraz oprawę graficzną.